بهترین گارانتی اپل و آیفون کدام است؟

اگر قصد خرید یک آیفون جدید را داشته باشید احتمالا با پیشنهاد گارانتی دستگاه رو به رو خواهید شد، اما سوال اصلی اینجاست که بهترین گارانتی اپل و آیفون چیست؟ اصلا آیا خرید با گارانتی آیفون ها انتخاب درستی است؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم در رابطه با بهترین گارانتی اپل و آیفون و سیر تا پیاز این موضوع صحبت کنیم.

معرفی گارانتی موبایل و مفهوم آن

مطالب مرتبط

پیش از اینکه در رابطه با بهترین گارانتی اپل و آیفون ها صحبت کنیم بهتر است ماهیت خود گارانتی موبایل را برایتان شرح دهیم و مشخص کنیم که منظور از گارانتی اپل یا آیفون های این شرکت چیست؟ گارانتی قراردادی است که مابین یک شرکت و خریدار گوشی عقد می‌شود و به موجب آن شرکت گارانتی کننده موظف خواهد شد برای مدت زمان مشخصی در قبال خرابی هایی که خود به خود و بدون دخالت کاربر در گوشی به وجود می‌آیند غرامت پرداخت کند و خریدار از پرداخت هزینه در اینگونه شرایط مصون باشد.

 

برای مثال تصور کنید یک آیفون X اپل را با گارانتی 1 ساله خریداری کرده‌اید و بعد از 3 ماه بدون اینکه شما دخالتی داشته باشید گوشی از کار می‌افتد و روشن نمی‌شود یا مشکل دیگری در عملکرد آن به وجود می‌آید! در اینگونه شرایط شما می‌توانید از گارانتی شرکت استفاده کنید و گوشی را تحت ضوابط گارانتی و بدون نیاز به پرداخت هزینه تعمیر نمایید. زمانی که قصد خرید یک آیفون X اپل را داشته باشید. می‌توانید دستگاه را به دو صورت خریداری نمایید که به ترتیب با گارانتی و بدون گارانتی خواهد بود.

 

دقت داشته باشید که اگر گوشی را با گارانتی بخرید باید هزینه مشخصی در قبال بهره‌مند شدن از خدمات گارانتی پرداخت کنید و اگر گوشی را بدون گارانتی بخرید دیگر نیازی به پرداخت این هزینه نخواهید داشت.

به عنوان مثال زمانی که قصد خرید آیفون X جدیدی را داشته باشید ممکن است فروشنده به شما بگوید نسخه با گارانتی گوشی قیمت 9.5 میلیون تومانی دارد و نسخه بدون گارانتی قیمت 9 میلیون تومانی! بنابراین انتخاب بر عهده شما خواهد بود. در ادامه بیشتر در مورد گارانتی آیفون ها و بهترین گارانتی اپل در ایران صحبت می‌کنیم.

بهترین گارانتی اپل در ایران

آیا واقعا گارانتی آیفون ها در ایران از سمت اپل انجام می‌گیرد؟

اپل در ایران نمایندگی رسمی ندارد! بنابراین گارانتی که برای آیفون های این شرکت در بازار ایران عرضه می‌شود هم هیچ ارتباطی با خود اپل و این شرکت بزرگ نخواهند داشت! حال که اپل در ایران نمایندگی رسمی ندارد، گارانتی هایی که برای آیفون و محصولات اپل ارائه می‌شود چگونه هستند و از سوی چه نهادی ارائه خواهند شد؟

 

در ایران شرکت های خاصی وجود دارند که به عنوان شرکت واسط یا سوم شخص سرویس گارانتی اپل را ارائه می‌دهند. این شرکت ها به طور رسمی از سوی اپل به عنوان نمایندگی تایید شده نیستند اما با توجه به سرویس خوب و قابل اعتمادی که دارند قابلیت ارائه گارانتی برای آیفون ها را خواهند داشت.

بنابراین زمانی که شما در ایران یک آیفون را با گارانتی خریداری می‌کنید، خبری از گارانتی رسمی اپل نخواهد بود ، بلکه یک شرکت واسط ایرانی تحت قراردادی که با شما عقد می‌کند موظف می‌شود در قبال وجهی که دریافت کرده تا مدت زمان مشخصی خرابی های گوشی را به طور رایگان تعمیر نماید.

گارانتی آیفون چه محدودیت هایی دارد؟

این تصور را نداشته باشید که اگر گوشی آیفونی با گارانتی تهیه کنید دیگر خیالتان از بابت هر مشکلی که در آن به وجود آید راحت خواهد بود! متاسفانه اصلا اینطور نیست و گارانتی آیفون ها در ایران و حتی نمایندگی های رسمی اپل در سراسر دنیا محدودیت هایی دارد.

برخی از اصلی ترین مشکلات و مسائلی که با استفاده از گارانتی آیفون های اپل در ایران قابل تعمیر نخواهند بود و به نوعی از ضوابط گارانتی خارج هستند شامل موارد زیر خواهند بود:

 • خرابی ناشی از آب خوردگی
 • خرابی ناشی از افتادن گوشی از دست کاربر
 • هر نوع خرابی که در اثر سهل انگاری کاربر و با دخالت وی به وجود آید
 • مفقود شدن گوشی
 • خرابی ناشی از بلایای طبیعی نظیر سیل، زلزله و غیره

بنابراین زمانی که یک آیفون را با گارانتی تهیه کنید، همیشه قادر نخواهید بود که تمام خرابی ها و مشکلاتی که در آن به وجود می‌آید را تحت گارانتی تعمیر کنید.

برای مثال اگر با دست خیس از گوشی استفاده کنید و دکمه هوم آن از کار بیفتد، تعمیر گوشی تحت ضوابط گارانتی امکانپذیر نخواهد بود یا اگر گوشی از دست شما به زمین بیفتد و ال سی دی و تاچ آن بشکند، نمی‌توانید از گارانتی اپل در ایران برای تعمیر رایگان دستگاه استفاده نمایید.

بنابراین گارانتی آیفون و اپل در ایران فقط برای خرابی هایی قابل استفاده خواهد بود که به طور خودکار و بدون دخالت کاربر در دستگاه به وجود آمده باشند.

گارانتی آیفون چه محدودیت هایی دارد؟

بهترین گارانتی اپل و آیفون در ایران کدام است؟

شرکت های زیادی در ایران گارانتی اپل و آیفون های این شرکت را ارائه می‌دهند و جالب است که هر یک از آن ها هزینه خاص خودشان را در ازای گارانتی کردن گوشی مشتریان دریافت می‌کنند.

اما سوال اصلی اینجاست که بهترین گارانتی اپل و آیفون توسط کدام یک از این شرکت ها ارائه می‌شود؟ در این مورد نمی‌توان به طور قطعی نظر داد و باید تحقیق کافی انجام شود.

توصیه می‌کنیم در این زمینه به صحبت های فروشنده موبایل اعتماد نکنید و به دنبال مرجعی باشید که در مورد سرویس گارانتی شرکت مذکور و کیفیت خدمات دهی آن اطلاعات ارائه کرده باشد.

سایت های اینترنتی، فروم ها، سایت رسمی خود شرکت و پرس و جو از افرادی که تجربه بهره‌مند شدن از گارانتی شرکت مورد نظر را داشته باشند هم می‌توانند به شما کمک کنند. مطمئنا شرکت ارائه دهنده بهترین گارانتی اپل و آیفون در ایران باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • داشتن سابقه خوب: سعی کنید تا حد امکان در گارانتی اپل و آیفون ها به شرکت های تازه کار اعتماد نکنید. به وفور دیده شده که برخی شرکت های ناشناخته سرویس های گارانتی اپل و آیفون را ارائه و بعد از مدت کوتاهی اعلام ورشکستگی کرده‌اند. در این شرایط عملا گارانتی هایی که از سوی آن شرکت ها ارائه شده هیچ کاربردی نخواهند داشت. بنابراین حتما دقت کنید که شرکت ارائه دهنده گارانتی آیفون سابقه خوبی داشته باشد.
 • پایبند بودن به گارانتی: متاسفانه خیلی از شرکت های ارائه دهنده سرویس گارانتی محصولات اپل اصلا به قراردادی که به عنوان ضوابط گارانتی مابین آن ها و مشتری وصف می‌شود اهمیتی نمی‌دهند و این موضوع بسیار آزاردهنده است. برای مثال خیلی از این شرکت ها دائما در پی بهانه جویی هستند تا مشکل به وجود آمده در آیفون را به کاربر نسبت دهند و بدین صورت از تعمیر تحت گارانتی گوشی سر باز زنند. پس در رابطه با پایبند بودن شرکت گارانتی کننده به قرارداد وصف شده و احترام به حقوق مشتری تحقیق کنید.
 • رسیدگی سریع به درخواست مشتری: مطمئنا شرکتی بهترین گارانتی اپل و آیفون را ارائه می‌کند که درخواست های مشتریان را سریع پیگیری کند و بدون دلیل وقت و زمان آن ها را هدر ندهد. متاسفانه در اغلب مراکزی که سرویس گارانتی موبایل ارائه می‌کنند باید هفته ها برای تعمیر شدن گوشی منتظر بمانید و رسیدگی سریع به درخواست مشتری اصلا معنا و مفهومی ندارد!

 

موارد فوق اصلی ترین موضوعاتی است که برای انتخاب بهترین گارانتی اپل و آیفون باید در مورد آن ها تحقیق شود. اگر احساس می‌کنید آیفونی که قصد خرید آن را دارید از گارانتی شرکتی بهره می‌برد که خیلی سرویس مطلوب و سابقه خوبی ندارد، بهتر است همان نسخه بدون گارانتی دستگاه را خریداری کنید چون عملا خرید نسخه با گارانتی هیچ سودی برایتان نخواهد داشت.

 

بیمه آیفون چیست و چه تفاوتی با گارانتی دارد؟

بیمه آیفون و گوشی های موبایل یکی از موضوعاتی است که طی چند وقت اخیر به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته و به نوعی جایگزین گارانتی موبایل شده است. اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم ، بیمه قراردادی است که مابین مشتری و شرکت بیمه گذار وصف شده و به موجب آن شرکت بیمه گذار موظف می‌شود در قبال بروز هر مشکل و اتفاقی برای گوشی کاربر به وی غرامت پرداخت کند! بنابراین بیمه موبایل سرویسی شبیه به بیمه هایی همچون بیمه خودرو خواهد بود. اما چه چیزی باعث شده بیمه موبایل بتواند جایگزین گارانتی شود؟

بیمه آیفون چیست

بیمه گوشی های موبایل مزیت های زیادی در مقایسه با گارانتی دارد. به همین دلیل است که خیلی زود توانسته مورد استقبال و توجه کاربران قرار گیرد.

 برخی از اصلی ترین مزیت های بیمه نسبت به گارانتی اپل و آیفون ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • امکان تمدید و عدم محدود بودن به گوشی های نو: برخلاف گارانتی شما برای بیمه کردن گوشی موبایل خود محدودیتی از نظر زمانی ندارید و اصلا لزومی ندارد که حتما گوشی شما نو باشد تا بتوانید آن را بیمه کنید. برای مثال هم اکنون می‌توانید آیفون 8 پلاس خود را برای یک دوره 1 ساله بیمه کنید و پس از گذشت یک سال نسبت به تمدید بیمه گوشی برای یک سال دیگر هم اقدام نمایید.
 • تحت پوشش قرار دادن سرقت گوشی: بیمه موبایل برخلاف گارانتی در صورتی که گوش شما سرقت شود هم غرامت پرداخت می‌کند! برخی از شرکت های بیمه گذار در قبال ارائه این سرویس هزینه اضافه مشخصی دریافت خواهند کرد اما خیلی از شرکت های دیگر این سرویس را در پلن مقدماتی و ابتدایی خود جای داده‌اند. پس برخلاف گارانتی، بیمه موبایل در قبال دزدیده شدن گوشی هم غرامت پرداخت می‌کند.
 • تحت پوشش قرار دادن تمام خرابی ها: زمانی که گوشی خود را بیمه کنید، دستگاه از همه نظر بیمه می‌شود و هیچ خرابی وجود ندارد که از بیمه موبایل خارج باشد و تحت ضوابط آن قابل تعمیر نباشد. برخلاف گارانتی حتی خرابی های ناشی از آب خوردگی، افتادن گوشی از دست کاربر، خرابی های ناشی از بلایای طبیعی و غیره هم در بیمه موبایل تحت پوشش آن قرار می‌گیرند.

بنابراین کاملا مشخص است که بیمه موبایل سرویسی بهتر در مقایسه با گارانتی اپل و آیفون ها را ارائه می‌کند. پس بیمه موبایل می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای آن دسته از افرادی باشد که با صرف هزینه های گزاف یک گوشی گران قیمت خریداری می‌کنند و هر لحظه نگران بروز مشکل در آن و خراب شدن دستگاه هستند.

گوشی با گارانتی بخریم یا گوشی را بیمه کنیم؟

اما آخرین سوالی که می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم سوالی است که احتمالا پس از مطالعه این مقاله در ذهن شما هم به وجود می‌آید. آیا خرید گوشی با گارانتی انتخاب بهتری است یا خرید گوشی بدون گارانتی و بیمه کردن آن؟

به نظر ما اگر گوشی گران قیمتی خریداری می‌کنید که کوچک ترین خرابی در آن می‌تواند هزینه تعمیر میلیونی را برایتان به همراه داشته باشد، بهترین گزینه آن است که دستگاه را بیمه نمایید.

در اینگونه شرایط خرید گوشی با گارانتی تقریبا بی‌معناست چون در 90 درصد مواقع اصلا گوشی در حالت عادی ظرف مدت زمان 1 سال نخست خراب نمی‌شود و اگر هم خرابی در آن به وجود آید در اثر ضربه و افتادن دستگاه از دست شما خواهد بود که متاسفانه تحت ضوابط گارانتی قابل تعمیر نیستند!

پس عملا خرید گوشی رده بالا و گران قیمت با گارانتی به درد نمی‌خورد اما از سمت مقابل بیمه کردن گوشی این چنینی از نظر ما الزامی است. اما اگر گوشی میان رده‌ای تهیه می‌کنید، بیمه کردن آن خیلی انتخاب مناسبی نخواهد بود چون باید هزینه زیادی برای بیمه کردن آن پرداخت شود.

گوشی با گارانتی بخریم یا گوشی را بیمه کنیم؟

در اینگونه موارد شاید گارانتی مناسب ترین گزینه باشد. البته با این حال توصیه می‌کنیم اگر هزینه بیمه گوشی برایتان سنگین نیست، در این شرایط هم گوشی را بیمه کرده و بیمه موبایل را به گارانتی ترجیح دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.