آموزش تصویری حذف اکانت تلگرام طلایی با ۲ روش ساده و سریع

اگر از کاربران تلگرام طلایی هستید و بنا به هر دلیل تمایل دارید اکانت خود را در این مسنجر حذف کنید، توصیه می‌کنیم این مطلب اختصاصی را از دست ندهید. در این مطلب می‌خواهیم به آموزش تصویری و قدم به قدم 2 روش حذف اکانت تلگرام طلایی بپردازیم.

پس از مشکلاتی که برای بکارگیری اپلیکیشن پیام رسان تلگرام به وجود آمد خیلی از کاربران به سمت برنامه های جانبی همچون تلگرام طلایی رفتند و بدین ترتیب سعی داشتند تجربه‌ای از تلگرام را در حالت بدون محدودیت داشته باشند. برنامه تلگرام طلایی در این بین یکی از محبوب ترین گزینه های موجود بود و هم اکنون کاربران زیادی در حال استفاده از آن هستند. اما چطور می‌توانید اکانت تلگرام طلایی خود را حذف کنیم؟ خوشبختانه دو روش مختلف به منظور حذف اکانت تلگرام طلایی وجود دارد!

مطالب مرتبط

اگر به خاطر داشته باشید پیش از این در مقاله آموزش حذف اکانت تلگرام | دیلیت کردن حساب telegram در مورد نحوه حذف اکانت تلگرام صحبت کردیم و تمام توضیحات لازم را خدمتتان ارائه کرده بودیم، اما حالا می‌خواهیم در رابطه با حذف اکانت تلگرام طلایی صحبت کنیم. بدین منظور دو روش مختلف قابل استفاده هستند که یکی روش حذف موقت اکانت و دیگری روش حذف دائمی اکانت خواهد بود. در ادامه این مقاله هر دو روش موجود برای حذف اکانت تلگرام طلایی را برایتان شرح خواهیم داد.

حذف اکانت تلگرام طلایی به صورت موقت

روشی که در این بخش به آموزش آن می‌پردازیم منجر به حذف موقت اکانت تلگرام طلایی می‌شود. در این روش اکانت شما به طور موقت غیرفعال خواهد شد و کاملا دیلیت نمی‌شود و در آینده می‌توانید بار دیگر از اکانت استفاده کنید. برای دیلیت موقت اکانت تلگرام طلایی کافیست به شرح زیر عمل کنید:

حذف اکانت تلگرام طلایی به صورت موقت

تلگرام طلایی را از روی گوشی خود حذف کنید و تلگرام اصلی را روی گوشی نصب نمایید و وارد اکانتی شوید که قصد دیلیت آن را دارید. وارد بخش Settings تلگرام شوید و گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.

حذف اکانت تلگرام طلایی به صورت موقت 2

گزینه Show All Sessions را در زیرشاخه Active Sessions انتخاب کنید تا لیست تمام دستگاه هایی که اکانت تلگرام طلایی شما در آن ها فعال است نمایش داده شود.

حذف اکانت تلگرام طلایی به صورت موقت 3

گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب کنید و با انجام این دستور موافقت به عمل آورید. انتخاب این گزینه سبب می‌شود که اکانت شما در تمام دستگاه هایی که پیش از این فعال بودن غیر فعال شود. حالا می‌توانید از اکانت خود لاگ اوت شوید. می‌توانید قبل از لاگ اوت شدن عکس های پروفایل و آرشیو چت ها و غیره اکانت را هم پاک کنید. بدین ترتیب به طور موقت دیلیت اکانت تلگرام طلایی را انجام داده‌اید.

دیلیت اکانت تلگرام طلایی به طور دائمی

اما چطور می‌توانید به طور کامل اکانت تلگرام طلایی خود را حذف یا دیلیت کنیم؟ در این روش برخلاف روش قبل آرشیو و اطلاعات اکانت شما دیگر در دسترس نخواهند بود و اکانت کاملا از بین می‌رود. برای انجام این کار کافیست مراحلی که در ادامه شرح داده‌ایم را طی کنید:

دیلیت اکانت تلگرام طلایی به طور دائمی

با کلیک بر روی این قسمت به صفحه درخواست حذف اکانت تلگرام طلایی مراجعه کنید. شماره تماس اکانتی که می‌خواهید حذف شود را وارد کنید. دقت داشته باشید که حتما کد کشور را به درستی وارد کنید. برای مثال اگر شماره شما با 0938 شروع می‌شود باید آن را به صورت 98938+ وارد کنید. پس از وارد کردن شماره اکانت و اطمینان از صحت آن، بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

دیلیت اکانت تلگرام طلایی به طور دائمی 2

در این مرحله کد تاییدی که برای اکانت ارسال می‌شود را در فیلد خالی دوم وارد کنید و گزینه Sign In را انتخاب نمایید.

دیلیت اکانت تلگرام طلایی به طور دائمی

در این مرحله تلگرام توضیحات تکمیلی در رابطه با حذف اکانت و شرایط آن ارائه می‌کند. در این توضیحات شرح داده شده که با دیلیت اکانت تلگرام طلایی تمام چت ها و اطلاعاتی که در آن داشتید حذف می‌شوند و ممکن است تا چند روز بعد از حذف اکانت قادر نباشید که با شماره قبلی یک اکانت جدید در تلگرام بسازید. اگر با ضوابط مذکور موافق هستید و از آن ها آگاهی دارید، روی گزینه Done کلیک کنید.

دیلیت اکانت تلگرام طلایی به طور دائمی 4

در پنجره پاپ آپ نمایان شده هم روی گزینه قرمز رنگ Yes, Delete My Account کلیک نمایید. بدین ترتیب حذف اکانت تلگرام طلایی شما با موفقیت انجام می‌شود.

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به معرفی 2 روش حذف اکانت تلگرام طلایی پرداختیم. در روش اول دیلیت اکانت به طور موقت انجام می‌شود و در روش دوم دیلیت اکانت به طور دائمی صورت می‌پذیرد. دقت داشته باشید که حتی اگر اکانت خود را به طور کامل دیلیت یا حذف کنید هم بعدا می‌توانید دوباره با همان شماره در تلگرام طلایی عضو شوید و اکانت جدیدی بسازید، اما اطلاعات اکانت قبلی نظیر مخاطبین، پیام ها و غیره از بین می‌روند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.